Zuzana Bydžovská

Zuzana Bydžovská se narodila devatenáctého října roku 1961 v Mostě. Velmi brzy se stala oblíbenou českou herečkou, kterou můžeme vidět jak ve filmech, seriálech televize Nova, ale také na divadelních prknech.  Jakožto herečce se jí dostalo hned několika ocenění, mezi ty nejlepší patří tři získaní Čeští lvi. Zuzana pochází z lékařské rodiny a v současné době má dvě děti.

Nejprve k divadlu

Zuzana Bydžovská začala svoji kariéru herečky již studiem na Státní konzervatoři v Praze, kde se stala členkou hereckého souboru Divadla Na zábradlí. Deset let, v devadesátých letech, hrála také v Národním divadle, čímž si bezesporu splnila herecký sen, jelikož „Národní“ je stále „Mekkou“ našich herců. Od přelomu milénia opět hraje v divadle Na zábradlí a občas hostuje v inscenacích divadel Ungelt a Kalich.

Filmová kariéra a cesta na Novu

Zuzana Bydžovská filmově debutovala již v roce 1973. Zahrála si ve filmu Přijela k nám pouť řežisérky Věry Šimkové-Plívové. Brzy na to se stala se jednou z nejvytíženějších českých hereček. Zahrála si například ve filmech Ten svetr si nesvlíkej nebo Jestli jednou odejdu. Za svou roli ve Filmu Gympl, který produkovala televize Nova, získala Českého lva 2007 za nejlepší herecký výkon ve vedlejší roli. Za roli statkářky ve filmu Venkovský učitel obdržela cenu Český lev a cenu na Stockholmském filmovém festivalu za nejlepší ženský herecký výkon v hlavní roli.

Role v seriálech a filmech TV Nova

Pro televizi Nova začala točit ale již dříve. Mnozí diváci si určitě vzpomenou na její roli v seriálu Hospoda, kde ztvárnila servírku Mařku. Tehdy se psal rok 1996. Na další seriálovou roly na nově si musela počkat poměrně dlouhou dobu. Až v roce 2008 ji obsadili do seriálu Soukromé pasti, kde si v epizodě Fajn brigáda zahrála Ilona Mertovou a v epizodě DNA jako důkaz zase Mílu Hojdarovou. Role se jí jistě povedly, jelikož rok na to si zahrála Annu Hajnovou v seriálu tv Nova Expozitura a v roce 2012 zase Miladu Smutnou v seriálu Gympl s (r)učením omezeným. Podílela se ale i na dalších filmech z dílny Novy, jakými jsou například Lidice nebo pokračování Gymplu – Vejška.