Volejte Novu

Pořad Volejte Novu je určen pro diváky televize Nova, kteří se jeho prostřednictvím mohou dozvídat o novinkách a nejrůznějších zajímavostech kanálu TV Nova. Ve vysílání vystupuje moderátor, který odpovídá na telefonické dotazy týkající se například zaměstnanců, fungování a programu Novy.

Tento pořad má za úkol především informovat televizní diváky o důležitém dění okolo jejich oblíbeného televizního kanálu. Díky pořadu  Volejte Novu může být televizní divák snadno v obraze a má také představu o tom, co si nesmí v následujícím týdnu či měsíci nechat z vysíláni ujít.

Vysílání a historie pořadu Volejte Novu

Volejte Novu vysílá televize Nova od roku 2003, kdy tento pořad nahradil do té doby vysílaný pořad Volejte řediteli. Jedná se vlastně pouze o obdobu původního pořadu – tato změna však podle některých informací přitáhla mnoho diváků.

V každém dílu se objevuje jiná tvář TV Nova, která je připravená odpovídat na divácké dotazy. Většinou jde o moderátory jiných pořadů nebo o seriálové herce z oblíbených seriálů TV Nova (Ulice, Ordinace v růžové zahradě a podobně). Díly Volejte Novu byly na rozdíl od svého předchůdce předtáčeny dopředu, vyskytuje se zde také více reportáží.

Čerstvé informace přináší projekt Volejte Novu vždy v sobotu v čase oběda – což je doba, kdy je většina lidí doma a jedná se tedy o téměř ideální čas pro vysílání pořadu podobného druhu.

Reportáže a náplň Volejte Novu

Kromě zodpovídání diváckých dotazů, z nichž se většina týká programové skladby televize, poskytuje tento pořad svým divákům také mnoho reportáží ze světa televize Nova.

Mezi ta nejzajímavější témata patří třeba reportáže o chystaných filmech, které jsou vyráběny v koprodukci televize Nova. Dále jsou zde k vidění různé rozhovory s umělci či zaměstnanci Novy, kteří se zrovna podílí na nějaké inovaci, jež má poskytnout divákům Novy lepší servis a podobně. Samozřejmě zde nechybí přehled zásadních pořadů, které bude možné v následujícím týdnu na televizních obrazovkách na kanálu TV Nova spatřit.

Pořad Volejte Novu je ideální pro ty, co se chtějí dozvědět něco nového o činnosti zaměstnanců televize nebo chtějí mít přehled o chystaných či právě probíhajících projektech. Pro diváky Novy to je skvělá příležitost, jak nahlédnout do zákulisí některých pořadů, a dozvědět se něco o jejich oblíbených seriálových hercích nebo moderátorech.

Důležitý se tento pořad stává také ve chvíli, kdy Nova plánuje rozjet vysílání nějakého nového projektu, seriálu a tak podobně. Pomocí moderátora a reportáže se diváci mohou seznámit s aktéry nového projektu (herci nového seriálu), což výrazně pomáhá ke zvýšení sledovanosti prvních dílů a později to může rozhodnout o úspěšnosti nového pořadu.

Volejte řediteli – předchůdce Volejte Novu

Pořad Volejte řediteli byl vysílán na kanále TV Nova v průběhu působení Vladimíra Železného na pozici ředitele Novy. Tento pořad byl určený k zodpovídání diváckých dotazů a moderátorem byl sám Vladimír Železný – v té době generální ředitel. Jistou kontroverznost zajišťovalo to, že byl pořad vysílán živě a tehdejší generální ředitel byl tak vystaven různým nečekaným otázkám přímo v éteru.

Problémem se nakonec staly monology pana Železného, které v pořadu dostávaly stále větší prostor. Vladimír Železný zde často mluvil o politice a bylo často znát, že využívá pořad k prezentaci sebe samého a také k obhajobě svých vlastních problémů. Televize čelila před transformací pořadu na Volejte Novu žalobám a také jí hrozily sankce ze strany Rady pro rozhlasové a televizní vysílání. Pořad Volejte Novu, který nahradil původní projekt Volejte řediteli, je méně konfliktní a získal si větší přízeň diváků.