Václav Kopta

Václav Kopta, známý jako herec dětských rolí, jehož zřejmě nejvýraznějším počinem navždy zůstane  role Radka Převrátila v rodinné komedii Sněženky a machři, se v posledních letech pokusil vrátit opět k filmovému médiu.

Václav Kopta ve filmu

Václav Kopta je synem básníka a textaře Pavla Kopty a studoval na konzervatoři v Praze. Již během studií dostal Václav (i jeho spolužák Michal Suchánek) šanci prosadit se ve filmovém průmyslu. Po natočení filmu Sněženky a machři v roce 1982 přicházely také další filmové nabídky, jednalo se už však jen o menší role a žádný z filmů nebyl příliš úspěšný. Po několika nezdarech se Václav Kopta stal především divadelním hercem. Účinkoval například v divadle Semafor, kde se objevil v představeních Hej rup, Život je náhoda v obnošený vestě, Patero důvodů pro voo doo a mnoha dalších.

Návrat k filmu a do televize můžeme v životě Václava zaznamenat po natočení volného pokračování filmu, ve kterém se v mládí proslavil. Při natáčení snímku Sněženky a machři po 25 letech na sebe zřejmě tento herec opět upozornil.

Gympl s (r)učením omezeným

V poslední době se Václav Kopta začíná prosazovat především díky svému obsazení v seriálu TV Nova s názvem Gympl s (r)učením omezeným. Televizní diváci si jej dnes možná vybaví jako školníka Mirka Kuliše, kterému se v seriálu přezdívá Kulich. Tato postava tvoří komické duo s postavou Marcela, kterého ztvárnil Milan Šteindler.

Znovu se Suchánkem a Genzerem

V roce 2008 se Václav Kopta dal dohromady s Richardem Genzerem a Michalem Suchánkem, se kterým si zahrál v mládí v komedii Sněženky a machři, a podílel se s nimi na pořadu Mr. GS, který vysílala televize Nova. Jednalo se o talkshow, kde Václav působil jako hudební doprovod. Tuto práci mohl tento divadelní herec přijmout především proto, že se vedle herectví věnuje právě hudbě – ovládá hru na klavír a také píše texty. Působil také například v hudební kapele Bluesberry jako klávesista.