Tescoma s chutí

Tescoma s chutí je ne příliš dlouhý pořad s kulinářskou tématikou, kde se za doprovodu půvabné herečky a moderátorky Markéty Hrubešové dozvídáme od skutečných odborníků a uznávaných kuchařů ty nejlepší tipy a triky jak si připravit doma pokrmy co nejchutněji a nejjednodušeji. Moderátorka je sama nadšenou kuchařkou, takže je její projev a zájem o téma pořadu velice přirozený a příjemný. Podle názvu samotného pořadu je jasné, že se vaří především s nástroji značky Tescoma a divák tak vidí použití těchto nástrojů v praxi, což je asi nejlepší reklamou pro tuto kvalitní značku.

Co se v pořadu dozvíme

Jak už bylo naznačeno v úvodu článku, pořad se věnuje otázce vaření ze všech stran. Není taky divu, vždyť jídlo je nejen nutností každodenního života pro naše přežití ale i kulturní událostí a radostí většiny z nás, pokud je připraveno správně. Jídlo a vaření je nejen to, co spojuje lidi ve všech domácnostech u stolu ale i to, co od sebe odlišuje různé národy, neboť:„jiný kraj, jiný mrav“. A toho si je tento pořad dobře vědom, takže se nevěnuje stále jen vaření českých pokrmů, proto stojí za to ho sledovat pravidelně.

Kuchaři tohoto pořadu jsou nám pravidelně učiteli. V každém z dílů se dozvídáme, jak co nejlépe zacházet se surovinami, abychom minimalizovali čas strávený v kuchyni a maximalizovali jejich využití a zároveň dosáhli při vaření té nejlepší chutě pokrmu. Učíme se, jak nejlépe zpracovat různé druhy masa, hub, zeleniny, ryb a dokonce i darů moře. V pořadu navíc nechybí ani nápady a rady pro zpestření a zkrášlení jídelního stolu.

Propagace značky

Partnerem pořadu, což je z názvu zřetelně patrné, je firma Tescoma. Je tedy samozřejmě jasné, že se při vaření používají výrobky právě této značky, už to je samo o sobě nenásilnou reklamou jejich výrobků. Toho si je firma samozřejmě vědoma, takže propagace jejich výrobků není nijak hlouběji komentována, kuchaři jen používají náčiní jejich značky pouze za občasného slovního upozornění na to, co právě používají spolu s názvem značky výrobku. Je to velice příjemná forma seznámení se s novinkami firmy Tescoma, protože je obvykle do pořadu zařazena právě díky nějakému receptu, který si vyžaduje jejich použití. To znamená, že se nejen učíme novému receptu, ale vidíme funkčnost výrobku v praxi. Firma Tescoma je odborník na výrobu a prodej kuchyňského vybavení a nádobí.

Více o Tescoma s chutí

První z dílů tohoto projektu se začal natáčet začátkem května roku 2009 a hned na konci téhož roku měsíce byl uveden do vysílání televize Nova pod názvem Tescoma s chutí. Tento krátký pořad televize pravidelně vysílala každý všední den ve Snídani s Novou a pak v dopoledních hodinách. Slovo krátký je pro jednotlivé díly Tescoma s chutí více než výstižný pojem, protože průměrná délka vysílání se pohybovala okolo pouhých deseti minut. I takto krátký vysílací čas však stačil pro reklamu společnosti Tescoma i pro dostatečně srozumitelné a pochopitelné předvedení jednoho z chutných receptů nejrůznějších kuchyní.

Kde najdete recepty

Jak už je dobrým zvykem televizní stanice, tak i všechny díly tohoto kratičkého pořadu mají své místo v archívu TV Nova. Pokud tedy z nejrůznějších důvodů nemáte čas sledovat dopolední vysílání, zachrání vás internet. Tento pořad, podobně jako velká většina jiných oblíbených pořadů TV Nova, má navíc své vlastní stránky, kde jsou všechny recepty sepisovány a pravidelně uveřejňovány, což vám otvírá prostor pro zkoušení nových chutí i u vlastního stolu aniž byste museli pořad přímo sledovat.