Snídaně s Novou

Jde o pravidelný pořad televize Nova, který se vysílá každý všední den brzy ráno. Moderátoři tohoto vysílání rozespalé diváky informují o nejnovějších zprávách z domova i ze světa neboť nedílnou součástí Snídaně s Novou jsou i Ranní televizní noviny. Pořad přináší i spoustu zajímavostí z nejrůznějších odvětví lidských činností, zábavy, rozhovorů se zajímavými hosty a odlehčeného humoru, který diváky příjemně naladí do začínajícího dne a moderní hudby pro zlepšení nálady. Při vstávání je tento pořad opravdu příjemnou kulisou. Publikum se může těšit i na diváckou soutěž a kreslené pohádky určené především dětem, které vstávají spolu s rodiči.

Kdo pořad připravuje

Při sledování Snídaně s Novou se potkáváme každé ráno s dvojicí moderátorů. V současné době mezi ně patří Pavel Svoboda, Aleš Lehký, Tomáš Novotný, Petr Ticháček, Tomáš Zástěra, Kristina Kloubková, Iveta Kořínková a Zora Kepková. Spolu s nimi ve studiu připravují další lidé aktuální zprávy z dopravy i počasí. Mezi takové pracovníky se řadí jména jako: David Vaníček, Eva Chaloupková, Radka Pilná, Jan Pešek, Tomáš Matuška nebo Kateřina Voltrová.

Je logické, že za dvacet let vysílání se tváře, které diváky ránem provází, kompletně vyměnily a to hned několikrát. Z bývalých moderátorů si můžete vzpomenout třeba na Danu Morávkovou, Kateřinu Hrachovcovou, Lucii Výbornou, Vítka Havliše, Aleše Cibulku, Moniku Valentovou, Markétu Mayerovou nebo Terezu Kostkovou.

O pořadu

Jak už bylo řečeno, jedná se z části o zpravodajský a publicistický pořad televize Nova. Tento pořad je s určitou obměnou času televizního vysílání vídán diváky každé všední ráno na jejich televizních obrazovkách už od začátku roku 1194. Počítáte správně, pořad letos oslavil neuvěřitelných dvacet let a stále se těší přízni. Ve svých počátcích byl vysílán od 5 hodin ráno, v současnosti se vysílací čas upravil a tento pořad můžete naladit od „za minutu šest“, jak říká sama upoutávka televize Nova.

Moderátoři Snídaně s Novou se nám každé ráno představují ve dvojici. Jejich vystupování je příjemné a milé, ale zároveň i energické, aby se divákům lépe vstávalo z vyhřátých postelí. Moderátoři poskytují zajímavosti a zprávy ze světa i z domova. Obvykle se divák ráno dozví, na jaké počasí se připravit, jak se hýbe půda politiky a nejnovějších zpráv z celého světa pro ten den. Stejně se můžete těšit na prokládání povídáním se zajímavými hosty nejrůznějších profesí. Často se tu střídají zástupci hudební branže, písničkáři, textaři, herci, kutilové, spisovatelé, sportovní hvězdy ale i lékaři se svými radami – například, jak se o sebe správně starat v horkém počasí a kolik tekutiny by měl jedinec přijmout pro optimální funkci svého těla. Je tedy jasné, že témata probíraná s hosty se týkají užitečných rad pro současný život, odvijí se tedy nejen od ročního období ale i od současně sledovaného dění ve světě, například před olympijskými hrami se nejvíc rozhovorů natáčí se sportovci a sportovními trenéry.

Zpravodajské relace jsou navíc prokládány pro oživení i animovanými pohádkami pro nejmenší, hudebními klipy a diváckými soutěžemi o hodnotné ceny.

Starší díly

Pořad se vysílá pět dní v týdnu vždy od 5:59. Délka vysílání je uváděna na dvě a půl hodiny. Snídani s Novou mohou diváci televize Nova sledovat od roku 1994 až do současnosti. Většinu starších dílů, a to především z několika posledních let, je možné dohledat v archívu TV Nova. Díly z počátků vysílání se na internetových stránkách televize bohužel už dohledat nedají.