Pojišťovna štěstí

Jde o další divácky oblíbený seriál televize Nova. Příběh tohoto seriálu nám vypráví o běžného životě zcela obyčejných lidí. Seriál je plný osudových zvratů, hledání nových životních cest a lidských osudů plných napětí. Jak se říká, jsou to příhody inspirované tím, co píše sám život.

Premiérové vysílání první řady tohoto seriálu se konalo na začátku školního roku 2004 na televizní stanici Nova. Poslední díl tohoto seriálu se vysílal o šest let později v červnu roku 2010. Konečný počet seriálových dílů je sedmdesát tři, ty jsou rozděleny do šesti sérií. Natáčení tohoto seriálu je ukončené a scénáristé televize Nova neplánují jeho obnovu.

Herecké obsazení

V hlavních rolích se nám v seriálu představují Alena Antalová jako Anna Součková, Tomáš Kraus ztvárnil Miroslava Etzera a Kateřina Brožová v roli Dagmar Krausové. I mezi vedlejšími postavami se nám představují známé tváře, těšit se tak divák může třeba na mladou Nikol Štíbrovou, pohodáře Vojtu Kotek, Jiřinu Bohdalovou, Jiřinu Jiráskovou, Pavla Rimského, Terezu Kostkovou či Petra Nárožného.

Tvůrci seriálu a hudby

Hlavní scénáristkou je Eva Popušková, režie se ujal především Jiří Adamec. Pod stvoření úvodní písně k seriálu Pojišťovna Štěstí se podepsali Pavel Růžička spolu s Petrem Dvořákem, nazpívali ji oblíbenec dámských srdcí Petr Kolář a půvabná Leona Machálková. Píseň se stala známou i v běžném rádiovém vysílání, tak se tedy dostává do povědomí i lidem, kteří nejsou pravidelnými diváky Pojišťovny štěstí.

Tváře seriálu

Ústřední postavou je ředitel pojišťovny Tomáš Kraus, který má za manželku Dagmar Krausovou později Krásnou. Na první pohled je jejich manželství docela úspěšné a spokojené, vlastní pojišťovnu a dokonce rodinnou vilu. Nakonec se však ukáže, že jejich vztah není taková idyla nabírá nesprávný směr a po delším nesouladu se spolu s manželkou rozvedou.

Anna Součková je další z hlavních postav, která je ukázkou toho, jak je štěstí v lásce vrtkavé. V počátečních dílech ji známe především jako spokojenou manželku a nastávající maminku. Jedna z životních ran pro ni byla, když jí milovaný manžel zemřel při autonehodě a ona zůstala s nově narozeným miminkem a starším synem samoživitelkou. Největší podpory se jí dostane od starší paní Marie, která se živí jako zahradnice. Její jméno se v průběhu seriálu mění. Později ji známe jako Annu Jánskou a Krausovou.

O ději seriálu Pojišťovna štěstí

Jak už jsme se dozvěděli, vedoucím ředitelem rodinné pojišťovny je Tomáš Kraus, děj seriálu se hodně točí okolo této pojišťovny, to nám napovídá i samotný název pořadu. Autoři příběh postavili na tom, že se člověku žije o něco lépe, když ví, že své blízké zajistí, i kdyby došlo na nejhorší. Jako třeba v případě jedné z hlavních postav paní Anny, které zemřel manžel při autonehodě. Děj seriálu se zaměřuje na obyčejné životní příběhy, takže spolu s postavami prožíváme hněv, nadšení, počáteční i smutek, ale hlavně radost. Tou hlavní dějovou linku nám tedy tvoří nejen emoce ale především mezilidské vztahy. Mezi rány osudu patří hádky, nevěra a bohužel i smrt blízkých, ale jak už to v životě bývá, když se karta obrací nastupují i lepší časy, tím může být třeba nová láska, svatba nebo příchodu nového člena rodiny. Scénáristé divákům poskytují pohled na to, že život sice může být pes, ale hned po pádu přichází zase chvíle, pro které stojí za to žít. Samozřejmě by bylo lepší pojistit se na štěstí rovnou, ale život tak bohužel nefunguje.