Pavla Tomicová

Pavla Tomicová je česká divadelní, filmová i televizní herečka, která je často obsazovaná do komediálních či tragikomických rolí – je zjevné, že ji tato poloha vyhovuje. Diváci televize Nova si ji mohou pamatovat ze seriálů jako je Ulice nebo také Gympl s (r)učením omezeným.

Vzdělání Pavly Tomicové

Pavla pochází z Karviné, kde se narodila v červnu roku 1962. Studovala na střední pedagogické škole, po jejímž absolvování nějakou dobu pracovala jako učitelka. Její pedagogickou dráhu poté přerušilo přijetí na DAMU do Prahy, kde začala studovat loutkářství. Posléze získala angažmá v Divadle Drak (Hradec Králové), kde využila také své dovednosti ve vedení loutek.

Pavla Tomicová na televizních obrazovkách

Mezi jejími seriálovými rolemi nalezneme například postavu kadeřnice Simony, oblíbené postavy z téměř nekonečného seriálu TV Nova Ulice. Hraje zde do jisté míry komediální postavu, což je pro obsazování Pavly typické.

V seriálech se neobjevuje výjimečně, televizní diváci ji mohli spatřit v seriálu Bazén nebo také v rodinném seriálu Gympl s (r)učením omezeným, který vysílala televize Nova. V posledně jmenovaném seriálu získala roli uklízečky Štambachové zvané Bohunka – zde byli jejími blízkými hereckými partnery například Milan Šteindler nebo Václav Kopta.

Pavla Tomicová ve filmu

Filmové zkušenosti začala Pavla Tomicová sbírat teprve po roce 1998. Objevila se například ve snímku Nuda v Brně (postava psycholožky Kulkové), a nezapomenutelná byla v teenagerovských komediích Snowboarďáci, kde si zahrála sexuálně chtivou ženu, a Rafťáci, kde se představila jako drsná matka jednoho ze dvou kamarádů v hlavních rolích. Kromě toho si zahrála také ve snímku Doblba! nebo v Crash road.

Zajímavosti

Pavla ztvárnila postavu Arkadiny ve hře Antona Pavloviče Čechova – odměnou za její práci byla nominace na Cenu Thálie – a za své podání hlavní postavy hry Maryša získala Pavla Tomicová Cenu Alfréda Radoka. Poté přišla ještě jedna nominace, jednalo se o nominaci na Cenu Alfréda Radoka za roli Štěpy ve hře Petrolejové lampy.