Patricie Solaříková

Herečku Patricii Solaříkovou uvedlo do širšího povědomí diváků především její obsazení v  seriálu TV Nova Ulice. Kromě toho si zahrála v dalších televizních seriálech (například Ranč u Zelené sedmy) a také v několika televizních filmech.

Vzdělání

Patricie patří mezi mladší generaci českých hereček, narodila se v prosinci roku 1988 v Praze.  Herečkou se v dětství nikdy stát netoužila (prý chtěla být veterinářkou) a po základní škole nastoupila ke studiu managementu obchodu a služeb na Střední technické škole. Díky zkušenosti s filmem se však rozhodla zkusit po dostudování své původní školy, také nějaký umělecky zaměřený obor.

Po neúspěšném pokusu dostat se na DAMU se přihlásila k pomaturitnímu studiu na jazykové škole Empire – to trvalo pouhý rok. Následně se přihlásila ke studiu humanitních studií na Metropolitní univerzitě.

Patricie na televizní obrazovce

Nejprve se Patricie Solaříková začala objevovat v seriálu Ranč u Zelené sedmy, který vysílala Česká televize. Jednalo se o vedlejší roli, mladá herečka zde hrála Annu Studničkovou, spolužačku jedné z hlavních postav Matěje. Patricie se objevuje ve všech pokračování tohoto seriálu. V roce 2004 získala hlavní roli v televizní pohádce Zakletá třináctka, ale nejednalo se o úspěšný film.

Nejvýrazněji se prosadila v seriálu Ulice, zde zahrála postavu Terezy Jordánové. Patricie Solaříková se v Ulici objevuje již od začátku tohoto seriálu. Protože se Ulici vysílá televize Nova již od roku 2005, kdy Patricie oslavila své sedmnácté narozeniny, je jasné, že televizní diváci ji mohli sledovat, jak se mění v průběhu dospívání.

Zajímavosti

Kdysi uvedla, že jejími hereckými vzory jsou herci Tereza Brodská (ta hraje v Ulici na Nově seriálovou matku Patricie Solaříkové) a také herec Jan Hrušínský. Mezi její záliby patří například koně. Oba rodiče Patricie jsou produkční a díky tomu získávala zkušenosti s natáčením a focením již jako dítě.