Mr.GS

Jde o další z pořadů televizní vysílací stanice Nova. Zároveň se jedná o tzv. talk-show. To znamená, že si dvojice moderátorů, kterými se v tomto případě stali oblíbení komici Richard Genzer a Michal Suchánkem si do studia pozvala nějakého hosta. Povětšinou si zvali známé osobnosti nejrůznějších profesí, mohli to být zpěváci, herci, režiséři, sportovci a mnozí další. Richard Genzer a Michal Suchánek se komiky přímo narodily, jejich rozhovory tedy pokládají diváky na lopatky a z nejednoho dílu už v půlce bolí diváky břicho od samého smíchu.

Talk-show jsou v naší zemi velice oblíbené, tento žánr má zapuštěné svoje dlouhatánské kořeny až v dalekých zemích za oceánem – v Americe, ale i tak se dostal na vysoké místo v žebříčku popularity u českého diváka. Kromě upřímného a někdy až ostrého vtipu, kterým oba moderátoři jen srší, se diváci mohou dozvědět zábavnou formou rozhovoru mnoho nového ze světa jeho povolání a zajímavostí o něm samotném nebo dokonce jeho vtipné historky z pracovního prostředí i osobního života. Podobné talk-show, které však neuvádí tato stanice jsou třeba Uvolněte se, prosím, Všechnopárty, Show Jana Krause, atd.

O pořadu Mr.GS

Moderátory tohoto pořadu jsou dva celorepublikově známí komici Michal Suchánek a Richard Genzer. Český divák televizní stanice Nova je zná především z dřívějšího vysílání zábavného pořadu Tele Tele, který v současnosti jede v opakování na jedné z vedlejších stanic dříve zmíněné televizní stanice TV Nova nesoucí název Telka. Žádné další díly seriálu Tele Tele nejsou doposud ani v plánování natáčet.

Zajímavostí celého pořadu také může být, že se v této show o slovo dělí právě tito dva moderátoři. Neboť pokud se podíváme na všechny doposud u nás vysílané talk-show, je ve studiu vždy pouze jeden moderátor. Tím, že se moderátoři velmi dobře znají a mají za sebou dlouhá léta perfektní spolupráce. Je na nich vidět přátelský vztah a díky dlouholetému zvyku sílí i jejich vtip, neboť přesně dokáží odhadovat, jak ten druhý zareaguje. Pro diváka je to potom mnohem lepší zážitek, než kdyby vedle sebe seděli dva cizí moderátoři, či jak je zvykem pouze jeden jediný moderátor, ač oplývající vtipem sebevětším.

O tématech a hostech

Pořad se zaměřuje na aktuální dění v naší zemi a zve podle toho svoje hosty. Pokud zrovna probíhá velký závod nebo se dokonce blíží olympiáda, je samozřejmě nasnadě pozvat sportovce a pořádně ho vyzpovídat. Ke zvaní filmařů, režisérů, herců zpěváků a nádherných modelek však ani speciální důvod být nemusí. Moderátoři se vtipně dokáží zeptat na cokoliv, co se jim právě honí hlavou a obvykle to podají tak, že se zkrátka nemůžete nesmát.

Mezi nejslavnější hosty, které si tato zábavná dvojice do svého pořadu přivedla patří třeba: houslista Pavel Šporcl, zpěvačka Ewa Farná, další velká zpěvačka Lucie Bílá, právník a zpěvák Ivo Jahelka, režisér Zdeněk Troška, herec Jiří Mádl, další zpěvák David Koller nebo třeba Ivetka Bartošová.

Moderátoři pořadu

Dvojici těchto moderátorů, jak už bylo řečeno, diváci mohli spatřit v již ukončeném zábavném pořadu Tele Tele, kde s nimi spolupracovala ještě Veronika Žilková a Josef Carda. Michal Suchánek je osobnost známá především z filmu Sněženky a machři, je to absolvent herecké konzervatoře a delší dobu působil také v Národním divadle. Richard Genzer se po dlouhý čas živil jako tanečník a znát ho můžete z divadelních muzikálových představení jako je třeba Dracula, Tři mušketýři, Krysař, atd.

Sledování pořadu

Televize Nova vysílala tento seriál od roku 2007, pro nízkou sledovanost se jej však rozhodla z vysílání o dva roky později stáhnout. V době natáčení se však dalo jít na unikátní vystoupení dokonce podívat do divadla Metro, kde jim bylo zařízeno malé studio. Průměrná délka trvání jednoho dílu je necelá půl hodina. Všechny díly si můžete dohledat v archívu televize Nova a bezplatně si je pustit znovu na internetu.