Michaela Badinková

Michaela Badinková je slovenská herečka, kterou čeští diváci znají především z filmu Jak Básníci neztrácejí naději a také z televizního seriálu Ulice vysílaného na Nově.

Vzdělání Michaeli Badinkové

Michaela se narodila roku 1979 na Slovensku a v Bratislavě studovala na místní konzervatoři. Po absolvování hudebně-dramatického oboru hrála v různých bratislavských divadlech, také se objevila na scéně v Nitře. Během svých studií v Bratislavě se seznámila se známou herečkou Zuzanou Norisovou, která s ní chodila na konzervatoř.

Po nějakém čase se odstěhovala do České republiky, aby zde studovala na DAMU. Mezi divadelní hry, ve kterých se tato slovenská herečka objevila, patří Pomáda, Balada pro banditu (zde ztvárnila postavu Eržiky) nebo Divotvorný hrnec. V Čechách získala angažmá například v Divadle Na Fidlovačce.

Film a Michaela Badinková

Největší filmovou příležitost získala Michaela zřejmě od režiséra Dušana Kleina, který ji obsadil do svého filmu Jak básníci neztrácejí naději (posledního ze série „Básníků“) – tento film byl natočen v roce 2003. Tato slovenská herečka si zde zahrála postavu Anny přezdívanou Veverka a jejím hereckým partnerem se zde stal Pavel Kříž.

V roce 2008 ji filmový diváci mohli také spatřit ve snímku Karamazovi, což je česko-polské drama s Ivanem Trojanem, Igorem Chmelou, Davidem Novotným a dalšími skvělými herci.

Michaela Badinská v Ulici

Pravidelní diváci TV Nova jistě Michaelu Badinskovou znají ze seriálu Ulice, jehož stále nové díly vysílá televize Nova již několik let. Herečka zde působí od roku 2009 a hraje zde mladou učitelku Lenku Drápalovou.

Zajímavosti

Michaela Badinská je vegetariánka, kromě herectví se věnuje malování, zpěvu a také tanci. Ráda pije dobré víno. Michaela a herec Jan Teplý ml., jenž si také zahrál v seriálu Ulice, spolu mají dceru Evelínu, která se narodila v roce 2010.