MasterChef

Je to tady! Další ze světově známých reality show se konečně dostává i do samotného srdce Evropy, tím je myšlena naše krásná česká zem a bratrský stát Slovenská republika. Nejde o nic jiného než skvělou kuchařskou show MasterChef, v níž se publiku představí, jak daleko může zajít laická vášeň pro jídlo a jeho přípravu. Kdo by to taky neznal, všichni rádi jíme a každý z nás se snaží být tím nejlepším kuchařem, když jde o domácí přípravu. V tomto pořadu diváci mohou sledovat souboje těch nejlepších domácích neprofesionálních kuchaříčků, kteří jsou však jedničkami ve výkonu svých koníčků. Budou se vám sbíhat sliny nad dobrotami, které s láskou a radostí budou soutěžící připravovat. Show neskrývá divákům nic a nic z lidského cítění o jídle v ní také nechybí. Jako byste cítili tu vůni připraveného pokrmu přímo ze své obrazovky, kuchaři při vaření zažívají ale i nejrůznější emoce, které vás rozhodně nenechají klidnými. Prožijte se svými favority okamžiky nadšení i beznaděje, štěstí i zklamání nebo strachu a očekávání nad výsledkem určeným porotou. Tuto reality show uvede česká televizní stanice Nova a slovenská televizní vysílací stanice Markíza, o titul MasterChef se v ní utkají ti nejlepší z neprofesionálních kuchařů České i Slovenské republiky, o všem rozhodne porota zkušených pracovníků z oboru kulinářství a gastronomie.

O projektu v jeho domovině

Původní verze projektu MasterChef má domáckou půdu pod nohama v Británii. S nápadem na tento televizní program přišel Franc Roddam. Už na začátku devadesátých let minulého století proběhlo premiérové vysílání na obrazovkách britských diváků, pořadem tehdy prováděl sám Franc Roddam. Nicméně v zemi původu nechala tato kulinářská reality show naprosto chladnými a sledovanost rychle klesla. Vysílání a a další natáčení bylo tedy zrušeno. O patnáct let později tedy v roce 2005 přichází Franc Roddam s Johnem Silvrem s několika nápady na vylepšení a po přistoupení na podmínky vysílání BBC se tento pořad vrací na divácké obrazovky. Nadšení, které sklidí je naprosto kolosální. Projekt MasterChef se začal vysílat ve více než třiceti zemích světa a sklízí čím dál větší publikum. Největšího úspěchu dle statistik dosáhla tato soutěž v Austrálii, kde několikrát po sobě měla nejvyšší sledovanost. Australská verze byla dokonce natolik oblíbená, že několik řad bylo buď s sabingem nebo s titulkami odvysílání i v dalších zemích světa. Dokonce se pořad dočkal i oceněni Nejoblíbenější Reality Program v  Logie Awards 2010.

Co nás nejspíš potká a nemine

Tato reality show se po světě vysílá hned v několika verzích, aby se divák nemusel dívat stále na to samé pouze v obměně tváří soutěžících. Prvním z forem tohoto pořadu je ta, kterou známe i v naší republice na Nově, v níž se setkávají amatérští kuchtíci před profesionální porotou a vaří na zadané téma. Pokračuje se však do světa profesionálních kuchařů, druhou formou je pořad v němž vaří pouze profesionálové, jsou posuzování nejlepšími restauracemi nebo hotely a mohou zde získat i pracovní uplatnění. Třetí verze se zaměřila na svět celebrit, kteří vaří stejně jako amatéři, ale jejich výhry jsou věnovány charitě. A poslední, zcela šokující, formou je ta, v níž vaří nejmladší kuchaři – děti.

Naše MasterChef

Režisérem naší verze soutěže se stal Tomáš Eibner, komentátorkou a moderátorkou s obrovskou vášní pro jídlo není nikdo jiný než Slovenka Daniela Peštová. První vysílání se v našich zemích uskutečnilo v roce 2012 a naprosto prvním šéf kuchařem, neboli MasterChefem, se stal osmadvacetiletý Petr Jonáš, který je mimochodem i majitelem jedné brněnské kavárny.

Dívejte se

Nenechte si ujít souboje kuchařů amatérů a napjatě sledujte a fanděte svým oblíbencům. Talent hraje neuvěřitelnou roli, ale i vy doma u televizních obrazovek Novy se můžete beze stresu naučit novým věcem i při večerní zábavě.