Martin Dejdar

Martina Dejdara zná asi každý jako herce, hlavně pak v roli Ozzáka. Jak se k hraní a k postavě Ozzáka dostal? Martin se narodil jedenáctého března roku 1965 ve Vysokém Mýtě. Vedle toho, že je úspěšným a oblíbeným hercem, je stejně úspěšným dabérem, moderátorem ale také filmovým producentem. Jako producent pracoval například na filmu Panství (1999) nebo Eliška má ráda divočinu.

Začátek kariéry

Martin Dejdar tíhl k herectví odjakživa. Už v roce 1987 dokončil studium na pražské Divadelní akademii múzických umění (DAMU) a vlastně hned po úspěšném dostudování nastoupil do divadla. Své první angažmá získal v pražském klubovém divadle Studio Ypsilon. Zde, v již legendárním divadelním souboru, se seznámil a spolupracoval s takovými velikány české zábavy, jakými jsou například bavičská dvojce Jirka Lábus a Oldřich Kaiser.

Martin Dejdar před kamerou a v televizi

Na svou první velkou filmovou roli si musel počkat až do roku 1993. Tu získal ve veleúspěšném filmovém muzikálu Šakalí léta. Dalšími úspěšnými filmy kde si zahrál hlavní roli byly například snímky Amerika nebo Učitel tance. Zvláště druhý jmenovaný se povedl, obdržel zde totiž v roce 1995 cenu Českého leva za nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli. Rolí, kterou se také zapsal do srdcí diváků byla jeho postava v seriálu Zdivočelá země, Konec velkých prázdnin nebo Poslední sezona.

Martin Dejdar na Nově

Martin má velké nadání nejenom pro hraní vážných a seriózních rolí. Dokáže ztvárnit i komediální charaktery a díky tomu, že si ze sebe umí udělat srandu, je skvělým protagonistou zábavních pořadů, kterých pro novu natočil také dost. Svůj komediální talent a pohotovost tak využil Martin Dejdar při práci moderátora zábavných televizních pořadů televize Nova, jako jsou například Šance, Ptákoviny a další.

Nesmrtelné role – nejen pro Novu

Vedle Šakalích let a Zdivočelé země mají Dejdara diváci spojeného hlavně s hlasem Barta Simpsona v animovaném americkém seriálu Simpsonovi. A jakoby toho bylo málo, další životní roli si Martin zahrál v novém českém sitcomu televize Nova – v Comebacku. Od září roku 2008 zde ztvárňuje velmi bizardní postavu Františka Ozzáka Pacovského. V Comebacku mu rodinu hraje Kristýna Leichtová v roli neteře Ivy Pacovské. Bratra Tomáše Pacovského ztvárňuje Tomáš Matonoha. Ozzák je odpřísáhnutý metalista tělem i duší, což často vyvolává peprné situace, kdy například odmítá prodávat CD nemetalových interpretů, přestože pracuje pro svého bratra v jeho obchodě s hudbou.