Lucie Benešová

Česká herečka Lucie Benešová je velmi atraktivní pražská rodačka, kterou mohou pravidelně vídat divadelní, filmový i televizní diváci. Naposledy ji televizní diváci mohli sledovat na kanále televize Nova, kde byl vysílán rodinný seriál Gympl s (r)učením omezeným. Kromě hraní se Lucie věnuje také dabování a je patronkou sdružení Dejme šanci dětem. Lucie Benešová je podruhé vdaná, jejím manželem je herec Tomáš Matonoha, jehož diváci TV Nova znají především díky oblíbenému českému sitcomu Comeback. Manželé spolu vychovávají celkem čtyři děti.

Seriály Lucie Benešové

Kromě větší role v seriálu TV Nova Gympl v (r)učením omezeným, kde představuje tato herečka sebevědomou ale intrikářskou Evu Lenerovou, která miluje luxus, si Lucie Benešová zahrála menší epizodní role v dalších seriálech vysílaných na Nově jako je například Ordinace v Růžové zahradě nebo Ulice. Účinkovala také v Kriminálce Anděl. Mimo to se objevila v oblíbeném seriálu České televize Horákovi, kde si zahrála jednu z hlavních rolí, manželku herce Igora Bareše a maminku početné rodiny, nebo také v seriálu On je žena, kde se objevila po bodu Ivany Chýlkové jako její partnerka při moderování.

Lucie Benešová a první televizní zkušenosti, v divadle a ve filmu

Zkušenosti s moderováním získala Lucie Benešová při účasti na tvorbě pořadu Prásk!, jenž nějakou dobu vysílala televize Nova. Lucie se vedle televize filmu věnuje také divadlu. Zapojila se například do souboru Branického divadla a účinkovala v představeních divadelní společnosti Háta. Díky své atraktivitě získává Lucie role pohledných svůdkyň a často hraje v lehce lechtivých scénách. Pro představu stačí výčet pár postav, které Lucie Benešová ve filmovém průmyslu ztvárnila. Jedná se například o roli nevěrné manželky Markéty z vinařské komedie Bobule nebo třeba o postavu kurátorky Barbory z filmu Ro(c)k podvraťáků.