Ljuba Krbová

Ljuba Krbová se narodila pátého července v Hradci Králové roku 1958. Je českou herečkou, dabérkou a sportovkyní. Je šťastně vdaná za spisovatele a novináře Ondřeje Neffa. Vedle herectví a dabingu se ve svém volném čase věnuje čínskému bojovému umění wu-šu. V tom mimo jiné, což se málo ví, reprezentovala v roce 2001 Českou republiku, kde se umístila na vynikajícím čtrnáctém místě. Lásku k Asii pěstuje i její muž Ondřej Neff, se kterým společně upravuje a stará se o jejich japonskou zahradu u jejich domu jižně od Prahy.

Bohužel je nutné zmínit, že v cibulkových seznamech spolupracovníků se Státní tajnou bezpečností figuruje jako agent a tajný spolupracovník pod krycím jménem Ljusa.

Ljuba Krbová jako herečka

Ljuba pochází z velké rodiny, měla čtyři sourozence a již od útlého mládí se projevovaly její umělecké sklony. Už jako malá holčička navštěvovala baletní přípravku Národního divadla. Co se vzdělání týče, měla jasno. Nastoupila ke studiu herectví na Pražské konzervatoři. To ji také přineslo první herecké angažmá v televizním seriálu Zkoušky z dospělosti. Divákům se líbí a tak není divu, že další role na sebe nenechaly dlouho čekat. Můžete ji vidět například v seriálech či filmech Přítelkyně z domu smutku, Třetí patro, Ulice, Náměstíčko nebo Anna proletářka. Věnuje se ale i divadlu, kdy hostuje ve Strašnickém divadle a v Divadle Bez zábradlí.

Na Nově v seriálu Ulice

Ljuba Krbová ztvárňuje dnes již nepostradatelnou postavu Aničky, manželky truhláře a podnikatele Lišky. Její postava je divácky velmi oblíbená, protože je dobrosrdečná a stala se dobrým příkladem pro milující matku, která vzala za své hned dvě nevlastní děti.