Gympl s (r)učením omezeným

Jde o další seriál produkce televize Nova, který se odlišuje od ostatních, v současnosti oblíbených, seriálů této televize především svým prostředím. Z názvu je patrné, že se diváci budou pomyslně opět pohybovat na půdě střední školy. Seriál se zaměřuje především na svérázné charaktery v učitelském sboru a jejich každodenní žití a problémy. Na své si však přijde i věková skupina odpovídající studentům gymnázia, neboť seriál nás vtahuje i do světa domácích úloh, nevole se učit, testů a zkoušení, ale i ne příliš tradičních potíží jako je třeba šikana.

Tento pořad byl na obrazovky uveden krátkým pilotním filmem, po němž se začaly na TV Nova premiérově vysílat jednotlivé díly tohoto seriálu. První díl byl poprvé uveřejněn v září roku 2012 a doposud poslední díl byl odvysílán v únoru následujícího roku. Seriál se dočkal pouze tří řad každé po dvaatřiceti dílech, když začala klesat sledovanost, televize Nova vysílání ukončila. Televize se však nechala slyšet, že není tak docela vyloučeno, že by se tento seriál mohl v budoucnu dočkat volného pokračování.

Herecké obsazení

Jak už je dobrým zvykem televize Nova, i v tomto seriálu se diváci mohou těšit na oceňované herce a známé tváře. Gympl s (r)učením omezeným přivádí na obrazovky publika nejen hvězdy, které už jaksi patří k samotnému vysílání televize a jsou tak jejími domácími celebritami, ale i několik herců pro tuto televizi už ne tolik typických a především i několik slavných osobností české populární scény jakou je například Helena Vondráčková ztvárňující samu sebe.

Dost už toho napínání, prozradím konečně jména nejvýraznějších z obsazených osobností. Jednou týdně se diváci mohou těšit na setkání se s herci ve zcela netradičních rolích jako je například Karel Heřmánek v pozici zlomeného ředitele upadající školy, který postupem času propadá více a více beznaději i drsné náruči alkoholu. Světlem naděje pro studenty i ostatní členy učitelského sboru se v tomto seriálu nestává nikdo jiný než milá učitelka Eliška, v jejíž roli se nám s výborným hereckým výkonem předvedla Libuška Šafránková. Dalšími zvučnými jmény tohoto pořadu mohou být třeba osobitý Václav Vydra, půvabné Marta Jandová a Zuzana Bydžovská nebo herec, který je dnes známý především ze zábavného sitcomu TV Nova Pan Máma, Milan Šteindler.

O seriálu Gympl s (r)učením omezeným

Jednotlivé díly tohoto seriálu divákům jistě nejednou připomenou jejich vlastní studentská léta, když budou sledovat každodenní rutinu učení a zkoušení, hloupé nápady a příkoří, které je v očích studentů pácháno na nich samotných snad kdykoliv se něco nepovede tak, jak mělo. Jako v žádném z pořadů televize nova, ani zde nechybí ty nejrůznější emoce, které bude divák spolu s hlavními postavami prožívat, a to od vzteku, zášti a pomstychtivosti přes smířenost a bezmocnost až k romantickým láskám. V dílech nás navíc provází nikdy nekončící příběh bojového trojúhelníku rodič – učitel – žák.

O příběhu a cíli tohoto seriálu

Už samotný název nás upozorňuje na místo, kde se bude děj našeho příběhu odvíjet. Místem určení je gymnázium v malém městě, které se netěší příliš velké přízni a uznání. Vlastně se netěší vůbec ničemu kromě své velice špatné pověsti, tak špatné, že má před sebou škola už jenom jeden rok své existence, a aby se tento verdikt podařilo změnit, musel by se přihodit snad jedině zázrak. Učitelé už nedbají na výchovu svých žáků ani na kvalitu jimi předávaných vědomostí. Ředitel, místo aby se chopil vlády nad lehkomyslnými studenty a zlenivělými učiteli, raději se oddává beznaději a lhostejnosti vůči životu. V průběhu několika dílů se však do děje dostává i nová postava – mladý učitel Adam, který pomocí svérázného způsobu učení i chápání autorit začne postupem času školu měnit k lepšímu. Má ale šanci dosáhnout tak velkého úspěchu, aby odvrátil blížící se konec gymnázia?