Dana Batulková

Dana je další českou divadelní a televizní herečkou, která si také zkusila zahrát pár rolí ve filmu (například se snímku Vrať se do hrobu). Televizní diváci ji znají například ze sitcomu Comeback (TV Nova) či seriálů Redakce, Náměstíčko, Hraběnky, Cesty domů nebo Gympl s (r)učením omezeným. Dana Batulková byla dříve vdaná za známého herce Davida Prachaře – spolu s ním má Dana syna Jakuba, který se stejně oba jeho rodiče věnuje herectví, kromě toho je také muzikantem.

Vzdělání a zkušenosti s divadlem

Tato rodačka z Prahy se chtěla původně věnovat studiu anglického jazyka a herectví ji příliš nelákalo. Již na gymnáziu však získala recitační zkušenosti, když se připojila k recitačnímu studiu Viola. Dalším krokem k herectví bylo přijetí na DAMU, kam byla přijata na první pokus. Dana absolvovala DAMU v roce 1981. Po dokončení školy působila jako divadelní herečka v Kladně a v Mladé Boleslavi. Pět let poté strávila v Divadle Komedie, kde roku 1997 získala angažmá. Objevila se také na pódiu mnoha divadel v Praze.

Zkušenosti s filmem

Pokud nejste pravidelnými návštěvníky divadel, Danu Batulkovou možná znáte ze snímku Vrať se do Hrobu z roku 1990, který režíroval Milan Šteindler. Dále se tato herečka objevovala v mnoha menších televizních filmech a také ve spoustě televizních seriálech.

Dana Batulková jako seriálová herečka

V rámci vysílání televize Nova se Dana Batulková objevila v několika seriálech. Její nejvýraznější rolí je zřejmě postava Marcelky v oblíbeném rodinném sitcomu Comeback. Vedle Dany se zde objevují herci jak Martin Dejdar, Tomáš Matonoha nebo také Kristýna Leichtová.

Dalším seriálem, ve kterém se tato herečka objevila, je Gympl s (r)učením omezeným (druhá řada), kde hraje Irenu Nerudovou, ředitelku gymnázia, které je ústředním prostředím celého seriálu. Její postava se vyrovnává s velkou životní ztrátou, totiž se smrtí milovaného manžela.