Comeback

Jde o český sitcom z prostředí rodiny Pacovských, kde nejvýraznější a nejoblíbenější postavou je Ozzák v podání Martina Dejdara, jehož herecký výkon v této roli je publikem velice kladně hodnocen. V roce 2008 se díky ní stal v divácké anketě dokonce „Mužem roku“. Tento komediální seriál z dílen televize Nova byl poprvé odvysílán začátkem září 2008 a i po letech se stále těší velké oblibě. Start tohoto seriálu byl velice vydařený, což dokazují i výsledky divácké ankety ANNO 2008, kde se Comeback jen po několika měsících vysílání dostal na neuvěřitelné třetí místo. Humor tohoto seriálu je zaměřen na všechny věkové kategorie televizního publika. Jedná se o jeden z úspěšných sitcomů TV Nova, po něm následují pořady jako Helena nebo Pan máma.

Tvorba seriálu

Hlavním scénáristou je Tomáš Baldýnský. Režie tohoto seriálu se ujali Petr Fišer a Jiří Novák. Na vývoji scénáře se podílí nejen velký tým profesionálních scénáristů televize Nova ale i nápady fanoušků tohoto sitcomu.

Vznik tohoto seriálu byl velice neobvyklý. TV Nova uspořádala jakési školení za vedení amerického televizního tvůrce Johna Vorhause kam pozvala nespočet lidí, o nichž se domnívali, že by mohli svými nápady přispět na vtipnosti nového seriálu. A povedlo se. Z vybraných scénáristů, herců, spisovatelů i internetových blogistů se utvořil základní tým pro vývoj Comebacku, tento tým se nadále rozšiřuje.

O Postavách sitcomu

Ústřední postavy celého děje jsou Tomáš Pacovský, majitel krámku U Dvou akordu a zároveň bývalá popová hvězda a jeho bratr František Pacovský známí jako „Ozzák“.

V bytě s nimi žije ještě Tomášova dospívající dcera Iva a často se tu vyskytují i děti zdejší hospodské Simony Bůčkové, která právě přišla o manžela, dvojčata Alexandr a Alexandra, kterým je ale pro zjednodušení přezdíváno „Lexa“ a „Saša“. Saša je nejlepší kamarádkou Ivy a její bratr Lexa je pro změnu do Ivy nesmírně zamilovaný. Lexa je navíc ještě velkým obdivovatelem Ozzáka.

S příběhem a světem hudby je pevně spjata i postava Marcelky Divićové, která za dob Tomášovy slávy bývala jednou z jeho největších fanynek. Postupem času začíná pracovat v Tomášově obchůdku a stává se jeho manažerkou.

Děj Comebacku

Tomáš Pacovský je zašlou hvězdou české popové scény z přelomu 80. a 90. let minulého století. Tehdy byl známý jako „Tomi Paci“. Přestože se jedná o seriálovou smyšlenou postavu, zná se tu s mnoha osobnostmi české populární scény. Tyto osobnosti se v jednotlivých dílech objevují, umělci zde ztvárňují sami sebe. Setkáváme se tak například s Karelm Gottem nebo Helenou Vondráčkovou.

Přestože je Tomášových patnáct minut slávy už dávno pryč, hudba je stále jeho koníčkem i obživou. Pořídil si malý krámek, který příhodně pojmenoval U Dvou akordů, kde se věnuje spolu se svým bratrem Ozzákem prodeji hudebních nosičů. Krámku se ale příliš nevede a Ozzák celou situaci jen zhoršuje, když se snaží svérázně prodávat pouze tvrdou muziku dle vlastního vkusu. Později v tomto obchůdku začíná pracovat i paní Marcelka, ta Tomáše podporuje v nápadu vrátit se na hudební scénu, přestože všechny jeho pokusy končí fiaskem.

Jeho bratr Ozzák je plný bláznivých nápadů, které mnohdy ještě posilní dobrým pivem, a tak to Tomáš ve svém žití nemá vůbec lehké. Zvláště, když se k tomu přidají se svými nápady ještě děti od zdejší majitelky výčepu, kde je Ozzák jako doma.

Herecké obsazení

V nejoceňovanější roli Ozzáka se nám představuje Martin Dejdar, jeho bratra Tomáše si zahrál Tomáš Mátonoha a Tomášovu dceru Ivu ztvárnila Krystýna Leichová. V roli paní Marcelky se nám předvedla Dana Batulková a tvář zdejší výčepní Simony patří Simoně Babčákové. Dvojčata Lexa a Saša si zahráli Matouš Rumpl a Marie Doležalová. Dalším významným jménem tohoto seriálu je Jakub Žáček, který zde ztvárňuje nespočet vedlejších rolí.