Babicovy dobroty

Snad nejznámějším pořadem TV Nova o vaření jsou právě Babicovy dobroty. Televizní pořady zaměřené na vaření jsou celosvětově oblíbené a těší se dokonce čím dál většímu publiku. Není ale divu, každý z nás se rád nechává unést chutí mistrovsky připravených pokrmů a touha po tom, připravit si něco s nádechem božské dokonalosti i doma nás láká všechny. Díky takovýmto pořadům si divák může nejen ukrátit dlouhou chvíli u televizní obrazovky, ale především si rozšířit své obzory o nové recepty a kuchařské techniky. V některých pořadech, jakým je právě tento, se o svoje nápady a recepty mohou diváci navíc podělit. Ze zaslaných návrhů vybírají moderátor a televizní stanice ty nejlepší, které pak uveřejní při dalším vysílání. O oblíbenosti Babicových dobrot svědčí také to, že se tento pořad vysílá již od října roku 2008 a od už počátku vysílání má stále vysokou sledovanost. Starší díly je možné nalézt v archívu televize Nova a pustit si je, většina receptů je na stránkách televize dokonce uveřejněna.

Jiří Babica

Jiří Babica je třiapadesátiletý moderátor po sobě pojmenovaného pořadu Babicovy dobroty na TV Nova. Je o něm známo, že je to vyučený kuchař s dlouholetou praxí ve vyhlášených restauracích a hotelech. Jiří Babica je rodilý Pražan, který se svému řemeslu vyučil ve zdejších hotelech Palace a Ambassador. Po absolvování povinné vojenské služby se vrátil do Prahy a v jednom ze zdejších hotelů našel své uplatnění jako kuchař.

Jiný kraj - jiný mrav

Hlavní aktér kulinářského pořadu Jiří Babica se roku 1989 oženil a po svatbě se přestěhoval do Německa, kde začal v Kolíně nad Rýnem pracovat v restauraci nesoucí název Zlatá Praha.

Tím však jeho cesty nekončí, nechal se slyšet, že zkušenosti a nápady hledal snad na všech kontinentech kromě Antarktidy. Procestoval skutečně celý svět a v každém jeho koutu se něčemu novému přiučil. Vždy je zajímavé sledovat, jak se zvyky a tradice ohledně jídla po celém našem světě liší. Jiří Babica strávil velkou část svých cest v Japonsku, v Malajsii, na Havaji, na Novém Zélandu, V Jižní Americe, v Austrálii a Indonésii.

Po skončení jeho cest se znovu vrací do Kolína nad Rýnem a nachází své uplatnění opět jako kuchař v restauraci  Petersberg Hof.

Proč sledovat Babicovy dobroty

Moderátor Babicových dobrot na TV Nova se snaží divákům předat mnohé ze svých užitečných poznatků z kuchařské praxe i z vlastních cest. Pořad je plný nápadů, zjednodušujících triků a rad, jak dosáhnout lepší chuti doma připravovaného pokrmu za využití běžně v našich kuchyních používaných surovin.

Jiří Babica vystupuje před kamerou příjemně a přirozeně a díky své pohodové a klidné povaze je jeho projev širokému publiku příjemný. Vysílané recepty vysvětluje přátelsky a jednoduše, aby všemu bylo rozumět a mohl podle něj vařit i naprostý začátečník. Na své si však přijdou i pokročilí kuchaři, protože recepty jsou prokládány radami a triky na zjednodušení si práce a zkrácení doby přípravy pokrmu.

Náš zcestovalý kuchař se ve svém pořadu věnuje hlavně předvádění různých tipů, jak ozvláštnit naše jídla nezvyklou chutí, popřípadě jak připravit cizokrajné jídlo bez použití neobvyklých a drahých ingrediencí.

Recepty a knihy

Jak je zmíněno hned na začátku tohoto článku, všechny recepty odvysílané v pořadu Babicovy dobroty mohou diváci najít v archívu televize Nova. Moderátor Babicových dobrot však vydal i několik knih plných receptů a rad uveřejněných v jeho televizním pořadu. Každou z těchto knih pokřtil Babicův dobrý přítel a zpěvák populární rockové skupiny Žlutý pes Ondřej Hejma.